O SILOE

 

Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SILOE już od 30 lat działa na terenie miasta Lublin, czynnie uczestnicząc w życiu osób niepełnosprawnych. Celem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, niezależnie od ich wieku.

Członkowie Stowarzyszenia co dwa tygodnie gromadzą się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica 16a w Lublinie. Spotkania rozpoczynają się Mszą świętą, po której wszyscy udają się do salki przykościelnej, gdzie uczestnicy miło spędzają czas. Ponadto stowarzyszenie organizuje rekolekcje adwentowe i wielkopostne, wakacyjne dwutygodniowe wczasorekolekcje, a także zabawy andrzejkowe i karnawałowe, spotkania wigilijne i wielkanocne oraz wyjazdy do różnych miast (jednodniowe wyjazdy majowe, tygodniowe wyjazdy wrześniowe, wyjazdy zagraniczne). Organizujemy tez wyjścia kulturalne, na przykład do kina czy teatru.

Członkami Stowarzyszenia są osoby niepełnosprawne w rożnym wieku oraz wolontariusze- studenci, osoby pracujące i emeryci, którzy służą pomocą i tworzą więzy przyjaźni z osobami niepełnosprawnymi. W ramach naszej działalności organizujemy spotkania dla wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *