Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2015r.

W tym (2015) roku, podobnie jak w roku poprzednim, grupą znajomych z „SILOE” wyruszyliśmy pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę. Piesze pielgrzymki uzależniają, przyzna każdy kto choć raz tego doświadczył. W tym roku XXXVII Lubelska Piesza Pielgrzymka odbyła się pod hasłem ,,Uwierzcie w Ewangelię”. Rekolekcje w drodze, które trwały od 2 do 14 sierpnia upłynęły więc pod znakiem szczególnego pochylenia się nad Biblią. Poza tym było bardzo gorąco! Upały nam nie odpuszczały nawet na chwilę.

Pielgrzymowaliśmy z gr. 18 ( Krasnostawską). My- czyli grupa czterech osób na wózkach, jednej osoby niewidomej oraz wolontariusze. Wolontariusze zarówno ci z ,,SILOE”, jak i ci, którzy szli z nami w grupie. Z tego miejsca dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc Pątnikom z gr. 18 oraz pątnikom z zaprzyjaźnionej 17-stki. Dziękujemy Kapłanom, osobom Duchownym oraz ludziom, którzy gościli nas w swoich domach ( umyć się pod prysznicem i wyspać w przytulnym domu- bezcenne). Nie sposób też nie podziękować tym, którzy stojąc przy drodze czy na postojach dzielili się jedzeniem, owocami i wodą…

To jest piękne, że ci którzy sami nie mogą z różnych względów pielgrzymować, tak bardzo angażują się w to, aby nam to pielgrzymowanie ułatwić. Dziękujemy krasnostawskiej scholi, która jest świetna i jedyna w swoim rodzaju. Dziękujemy też funduszowi ,,Idę z Tobą”, gdyż bardzo nam on pomógł w przygotowaniu się do pielgrzymki.

Lista podziękowań jest długa, więc aby nie przedłużać napiszemy tylko, że Bóg wszystko wie i jak napisano w Piśmie Świętym ,,Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. My po ludzku- dziękujemy za wszelkie dobro.

Jedno jest pewne, my taką pielgrzymkę wspominamy przez cały rok. Dała ona nam dużo energii i wspomnień, a przede wszystkim pięknych(choć czasem i trudnych) chwil spędzonych razem z innymi ludźmi. A to jest cudowne.

// autor: Kasia K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *