Rabka Zdrój 2017

W dniach od 3. do 12. sierpnia 2017 roku, w ramach zadania publicznego „Bliżej natury-wyjazd kulturalno-rekreacyjny”, współfinasowanego ze środków Województwa Lubelskiego, odbył się 10-dniowy wyjazd 26 niepełnosprawnych osób zrzeszonych  w Katolickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Siloe” wraz z 10 wolontariuszami-opiekunami do miejscowości Rabka-Zdrój. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce-Zdroju.

Program wyjazdu obejmował zarówno spotkania integracyjne, zajęcia sportowe i gry zespołowe, jak i aktywności turystyczne, wydarzenia o charakterze religijnym oraz kulturalnym. W ramach wyjazdu odbył się dramowy trening twórczości ze specjalistą, będący okazją do dzielenia się swoją twórczością i pasjami.

Liczne wycieczki po obfitującej w atrakcje turystyczne, malowniczej  okolicy dały możliwość obcowania z naturą, poznawania polskiej kultury i zabytków regionu.

Codzienne Msze Święte, nabożeństwa, konferencje rekolekcyjne , a także wycieczka „śladami Jana Pawła II Wadowice-Kraków-Łagiewniki”, ukazująca bogactwo dziedzictwa duchowego papieża ubogaciły wewnętrznie uczestników, stanowiąc okazję do pogłębienia wiary.

Pobyt w Rabce-Zdroju sprzyjał budowaniu postawy prospołecznej i wartościowych relacji, ubogacających zarówno osoby niepełnosprawne jak i zdrowe, pełniej zintegrował oba środowiska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *