Wczasorekolekcje 2015r. – Sobieszewo

W dniach 28.06-11.07.2015r. członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SILOE” w Lublinie przebywali
na wczasorekolekcjach wakacyjnych w Gdańsku- Sobieszewie, w Ośrodku Wypoczynkowym „Neptun”. We wczasorekolekcjach uczestniczyło 49 osób.
W pierwszym dniu pobytu, po zakwaterowaniu uczestnicy udali się na spacer po najbliższej okolicy w tym m.in. na plażę. Ostatnim punktem programu dnia była msza święta o godz.18:00.
Dzień 30 czerwca był pierwszym dniem z pełnym programem pobytu. Od tego dnia uczestnicy spotykali się na śpiewaniu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 9:00 i mszy świętej o godz.18:00.

Posiłki były o godz. 9:30(śniadanie) i 16:00(obiad). Część uczestników wczasorekolekcji w tym dniu pojechała zwiedzać Stare Miasto w Gdańśku a pozostali poszli na plażę lub przebywali w Ośrodku. Ostatnim punktem programu dnia był wieczorek zapoznawczy.

Środę 1 lipca wszyscy uczestnicy spędzili w Sobieszewie. Po śniadaniu odbyła się konferencja religijna o bł. Klarze Badano. Czas wolny po konferencji był spędzany indywidualnie. O 20:00 odbył się tzw. „chrzest” nowych uczestników wczasorekolekcji.

Czwartek 2 lipca był dla uczestników dniem wyjazdowym. Trzy grupy zwiedzały Stare Miasto w Gdańsku a jedna Westerplatte. Dzień zakończył się „pogodnym wieczorem”.
3 lipca wszyscy spędzili w Sobieszewie. Po śniadaniu odbyła się konferencja o grzechu oparta na rozważaniach z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z 2011r. Czas wolny znaczna część uczestników spędziła na plaży.

Sobota- 4 lipca- była kolejnym wyjazdowym dniem. Część osób wyjechała do Sopotu, a część do Gdańska- Oliwy. W tym dniu dojechał wolontariusz Andrzej Z. („Moro”).
W niedzielę wszyscy udali się na mszę świętą do miejscowego kościoła parafialnego o godz. 11:30. Czas wolny był spędzany na plaży. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Tego dnia przyjechał wolontariusz Mateusz P.

Poniedziałek 6 lipca uczestnicy wczasorekolekcji spędzili w Gdyni. Po obejrzeniu „ORP Błyskawica” i statku „Dar Pomorza” uczestnicy zwiedzili Akwarium Morskie.

Kolejny dzień- 7 lipca- wszyscy uczestnicy spędzili w Sobieszewie. Po śniadaniu odbyła się konferencja religijna na temat słuchania Pana Boga w życiu oparta na rozważaniach z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę w 2014r. Wieczorem odbyła się „Randka w ciemno”.

W środę 8 lipca był wyjazd do Gdańska gdzie zwiedziliśmy muzeum „Europejskie Centrum Solidarności” przy Trzech Krzyżach Gdańskich. Po mszy świętej odbył się wieczór autorski jednego z uczestników wczasorekolekcji, pana Bolesława Bryńskiego, niepełnosprawnego poety z Warszawy.

Czwartek 9 lipca był ostatnim na wczasorekolekcjach dniem wyjazdowym spędzanym według własnego upodobania. Uczestnicy spędzili go w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.
Ostatnim pełnym dniem wczasorekolekcji był piątek 10 lipca. O godzinie 10:30 została odprawiona msza święta. O 14:00 odbyło się pożegnanie odjeżdżającego księdza Artura J. O 17:00 nastąpiło wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów pamiątkowych.

W sobotę 11 lipca o godzinie 7:40 opuściliśmy Ośrodek Wypoczynkowy „Neptun”, natomiast ok godziny 9:35 wyjechaliśmy z Gdańska. Do Lublina dotarliśmy o 17:35. Podróż w obie strony odbyła się pociągiem.

// autor: Paweł N.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *